Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 15 października 2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz uczniów ubranych na galowo, uczących nauczycieli, swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, a mianowicie była Dyrektor placówki – pani Dorota Stypuła oraz emerytowana nauczycielka historii i obecnie Sołtys Rożnowa – pani Barbara Bacic – Gaernter.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Grażyny Przybył, która opowiedziała krótką historię na temat tego święta, a także podkreśliła, jak trudna a jednocześnie piękna jest praca nauczyciela. Ponadto nie zabrakło podziękowań skierowanych do wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, zatrudnionych w naszej szkole. Na koniec dyrekcja wręczyła nagrody najbardziej zasłużonym. Również reprezentacja Rady Rodziców w osobie pani Katarzyny Gierusz skierowała moc życzeń dla nauczycieli i wszystkich pozostałych pracowników szkoły, wręczając na ręce pani Dyrektor bukiet kwiatów.

Całość uświetnił program artystyczny uczniów klasy VIb i piosenki przygotowane przez szkolny chórek pod okiem pani Barbary Zaranek.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia i wręczyli róże nauczycielom za ich pedagogiczny trud, a Pani Dyrektor podziękowała polonistkom: Alicji Jastrząbek, Dorocie Paszkiel i Joannie Fortuniak – Fleiszar za przygotowanie uroczystości.


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej