Dnia 1 września roku pamiętnego…

Był to niezapomniany rok 1939. Wczesnym rankiem nazistowskie Niemcy rozpoczęły atak na Polskę. Tczew – wysadzenie mostu kolejowego, Wieluń – bombardowanie miasta, Westerplatte – atak pancernika “Schleswig-Holstein” – symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. 1 września cała Polska wspominać będzie te wydarzenia, dające początek trwającym 6 lat działaniom wojennym.

Również 1 września uczniowie w naszym kraju rozpoczynają nowy rok szkolny. W bieżącym roku, ze względu na reżim sanitarny, nie odbędą się oficjalne apele i uroczystości, jednak obok rozpoczęcia zajęć lekcyjnych każdy indywidualnie wspominać będzie wydarzenia sprzed 81 lat.

W niedzielę 30 sierpnia 2020 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających pomordowanych w lasach rożnowickich, gdzie w bestialski sposób podczas wojny zginęło około 12 tysięcy osób.

Pamiętamy…

Zachęcamy do chwili zadumy i wysłuchania pieśni patriotycznej:


Dnia 1 września roku pamiętnego…