Dzień Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę

Zaproszenie do udziału w obchodach upamiętniających Dzień Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939-1945 – 10 maja 2024.

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie szkół województwa wielkopolskiego

W imieniu Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk zapraszam do udziału w obchodach upamiętniających Dzień Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939-1945, które odbędą się 10 maja 2024 roku w Poznaniu.

Obchody rozpocznie uroczysta Msza Św. o godzinie 10:00 w Kościele pw. Św. Wojciecha na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Bezpośrednio po Mszy Św. około godziny 11:00 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Poznania i Wielkopolski – ofiary II wojny światowej.

Szczególne zaproszenie do udziału w uroczystościach kieruję do uczniów i nauczycieli, by pamięć o ludziach, ich losach i tamtych wydarzeniach trwała przez pokolenia.

W załączeniu zaproszenie Wojewody Wielkopolskiej.

Wielkopolski Kurator Oświaty Igor Bykowski

Zaproszenie-10-05-2024