Egzamin na kartę rowerową

Dnia 5 października 2021r. uczniowie klasy Va i Vb zdawali  egzamin praktyczny na kartę rowerową. Po całorocznym przygotowaniu  z zakresu przepisów ruchu drogowego, do egzaminu przystąpili wszyscy, którzy z wynikiem pozytywnym zdali test teoretyczny.

Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na  specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu. Wykonywali to pod czujnym okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Praktyczny egzamin zaliczyli wszyscy zdający. Już niebawem świeżo upieczeni rowerzyści odbiorą dokument, który pozwoli im na samodzielne podróżowanie na dwóch kołach. Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Życzymy bezpiecznej i miłej jazdy.

 


Egzamin na kartę rowerową