GRA MIEJSKA ROGOŹNO

O „GRZE MIEJSKIEJ ROGOŹNO” dowiedziałam się na lekcji historii, pani zachęciła nas do wzięcia w niej udziału. Zaczyna się od pobrania planu z Muzeum Regionalnego w Rogoźnie. Początek gry ma miejsce przed Muzeum Regionalnym na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie.

Poruszając się zgodnie z planem oraz wskazówkami, które znajdują się w danym punkcie gry, skanując kody QR, uzupełnialiśmy ją i przechodziliśmy dalej. Gra jest łatwa i ciekawa, prowadzi nas po wielu atrakcyjnych i historycznych miejscach. Zaskoczyła mnie pewna ciekawostka geograficzna, a mianowicie, że przez to miasto przechodzi 17 południk. Był to urokliwy i pouczający spacer po rogozińskich ulicach, ukazujący historię tego miasta i ludzi tam mieszkających. W grze wzięłam udział z moją rodziną. Polecam tę zabawę w taki właśnie sposób – „rodzinnie”, najlepiej w pogodny dzień, ponieważ część trasy prowadzi promenadą wzdłuż brzegu jeziora. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i miło spędzić czas z najbliższymi.

Klara Dąbrowicz, klasa VIIa

 

 


GRA MIEJSKA ROGOŹNO