Kolejne groby naszych bohaterów wpisane do ewidencji IPN
Z ogromną satysfakcją informujemy, że dwa kolejne groby przodków naszych uczniów i weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski zostały wpisane do ewidencji IPN.
Teofil Szelągowicz urodził się 27.04.1900 r. w Poznaniu. Brał czynny udział z bronią w ręku w Powstaniu Wielkopolskim. Od 27.12.1918 walczył o oswobodzenie Poznania, następnie pod Ławicą k. Poznania. Wziął również udział w walkach pod Kcynią, Paterkiem i Nakłem. Zmarł 30.08.1965 r. w Rożnowie, gdzie został pochowany na lokalnym cmentarzu.
Wawrzyn Pyssa urodził się 06.08.1886 r. w Lipie. Brał udział w Powstaniu Wielkopolskim z bronią w ręku jako ochotnik w Kompanii Obornickiej. Walczył m.in. w miejscowościach Kruszewo i Walkowice. Zmarł 19.01.1976 r. w Kowanówku. Pochowany jest na cmentarzu w Ludomach w gminie Ryczywół.