Mickiewiczowskim szlakiem

Już po raz trzydziesty dziewiąty spod Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach wyruszył Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem do Objezierza. Celem rajdu było, jak co roku, przypomnienie pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce, min. w Objezierzu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Nie zabrakło też uczestników z innych miejscowości, których łączy wspólny Patron – Adam Mickiewicz. Trasę rajdu można było pokonać pieszo lub rowerem. Każdy przed startem otrzymał pamiątkowe plakietki. Uczestnicy dotarli na metę rajdu około godz. 11.00. Na początku odwiedziliśmy wystawę związaną z dwusetną rocznicą urodzin patrona Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach – Antonim Małeckim. Dyrektor biblioteki, pan Mateusz Klepka, przybliżył m.in. historię znajomości Antoniego Małeckiego z patronem naszej szkoły – Franciszkiem Mickiewiczem.
Organizatorzy rajdu zadbali o poczęstunek i różne atrakcje. Każda grupa musiała wykazać się umiejętnościami sportowymi, biorąc udział w różnych konkurencjach. Można było też zaprezentować się w konkursie piosenki. Na końcu zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Pogoda dopisała. W serdecznej i przyjaznej atmosferze rajd został zakończony.


Mickiewiczowskim szlakiem