NARODOWE CZYTANIE 2022

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Pary prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Kluczowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Para prezydencka na ten rok zaproponowała czytanie „Ballad i romansów”, dzieła naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. W czwartek dnia 29 października w Dzień Głośnego Czytania w łączniku szkolnym odbyło się Narodowe Czytanie ballad: „Rybka” z podziałem na role, „Świtezianka” z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai oraz „Pani Twardowskiej”. W akcję zaangażowała się Pani Grażyna Przybył- dyrektor szkoły oraz uczniowie klas ósmych: Marcelina Przymusik, Hanna Pytlak, Aniela Gogola, Jakub Dobkowski, Adam Derkowski, Martyna Dereń, Gabriela Kaczmarek, Julia Weymann, Natalia Nogaj, Zuzanna Pazera, Mikołaj Byczyński i Jakub Wójtowicz. Uczennice pięknie odzwierciedlały świtezianki i nimfy na wzór XIX wiecznej mody. Całość przedstawienia koordynowały polonistki Joanna Fortuniak-Fleiszar oraz Dorota Paszkiel.


NARODOWE CZYTANIE 2022