Narodowe Czytanie w Rożnowie

Szkoła Podstawowa im. Franciszka Mickiewicza w Rożnowie aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Para prezydencka na ten rok zaproponowała czytanie polskich nowel. W piątek 13 września 2019 r. W holu szkolnym odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów noweli ”Katarynka” . W akcję zaangażowała się pani Grażyna Przybył dyrektor szkoły, pani Anita Bugaj vice dyrektor szkoły, przedstawicielka rodziów pani Agnieszka Lewandowska, uczniowie klasy VI przebrani na wzór XIX wiecznej mody Martyna Jagielska i Maksymilian Struniawski oraz uczeń klasy VIII Patryk Ryba. Całość przedstawienia koordynowały polonistki Dorota Paszkiel, Alicja Jastrząbek i Joanna Fortuniak. Uczniowie szkoły wysłuchawszy dźwięku katarynki z wielką uwagą przysłuchiwali się czytanej noweli. 


Narodowe Czytanie w Rożnowie