O zlocie po zlocie…

Witaj, drogi Questowiczu, na ZLOCIE, 

Wielkopolska to dzisiaj Twoje odkrycie! 

Zapewne byłeś już w Połajewie? 

Teraz Rożnowo wita Ciebie!

Te słowa rozpoczynały specjalnie przygotowany quest-spotkanie, który uczestnicy
I Wielkopolskiego Zlotu Questowego mogli wykonać pod szkołą w Rożnowie po ukończeniu pierwszej części spotkania w Połajewie. W tym miejscu również czekały na questowiczów pierwsze zadania konkursowe – wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie oraz zaprzyjaźnieni absolwenci pomagali przy dodawaniu questu do aplikacji i częstowali pysznym plackiem przygotowanym przez panie ze szkolnej stołówki. Czuwali nad nimi nauczyciele, pracownicy szkoły od rana przygotowywali stanowiska oraz sprzęt. Obok czekała pani Magda Przystałowska z zadaniami od LGD Kraina Trzech Rzek, a gośćmi specjalnymi było Stowarzyszenie Aktywizacji Młodych Oborniki – również z zadaniem dla uczestników. Osoby spoza Gminy Oborniki mogły poznać zaangażowanie naszej młodzieży. Do pomocy przybyli przedstawiciele Rady Rodziców, a także nasi kochani absolwenci z Roksaną Olszewską
na czele. Nad przygotowaniami czuwała pani dyrektor Grażyna Przybył. O bezpieczeństwo parkowania dbali miejscowi strażacy. 

Questowicze ruszyli w trasę, zaplanowaną przez Aleksandrę Warczyńską  (konsultacje Małgorzata i Marek Kasprzakowie). Po drodze mijali tablice autorstwa pani sołtys Barbary Bacic-Gaertner, z których dowiedzieli się więcej o życiu Krzyżanowskiego. W parku czekał pan Adrian Przybyłek ze stoiskiem do przygotowania amunicji. Pan Radosław Glura-Karasiewicz zadbał o to, aby w parku pojawił się nowy mostek i ścieżka. Pan Krzysztof Szustka zamieścił quest w aplikacji mobilnej. Kolejne zadanie konkursowe przygotowało KGW Rożnowo – niełatwo było je zaliczyć. Na mecie czekała skrzynia skarbów przygotowana przez sołectwo, a skarbem opiekowały się panie z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury. Lista osób zaangażowanych w przygotowanie questu i zlotu jest bardzo długa, każdy – nawet najmniejszy wkład pracy jest nieoceniony. Dziękujemy wszystkim – za testowanie tras, za poprawianie błędów, za obecność w sobotę i pomoc przy tak dużym wydarzeniu. JESTEŚCIE WIELCY! TO DZIĘKI WAM WSZYSTKO SIĘ UDAŁO!!! 


O zlocie po zlocie…