Pamiętamy… Wizyta na grobach w Lasach Rożnowskich.

„Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Niech zabrzmi tu Nałkowskiej głos…. Te słowa oraz historię tragedii uczniowie naszej szkoły poznali, wykonując quest https://questy.org.pl/quest/tajemnica-roznowskich-lasow w drodze do miejsca, w którym hitlerowcy zamordowali około 12 tysięcy osób.

Nauczyciele, uczniowie klas szóstych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spotkali się na starcie questu z radną Rady Miejskiej w Obornikach panią Małgorzata Witek. Wszyscy pomyślnie ukończyli quest oraz zdobyli skarb, poznając jednocześnie historię tragedii tego miejsca. Następnie uczniowie wykonali prace porządkowe w obrębie mogił, złożyli wieńce od każdej klasy w szkole i oddziałów przedszkolnych, a także zapalili znicze. Na zakończenie uczcili pomordowanych minutą ciszy.
Uczniowie klas szóstych oraz Samorząd Uczniowski co roku pod koniec października odwiedzają to miejsce, a dzięki questowi mogą w przystępny sposób poznać jego historię. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz pani Małgorzacie Witek za wspólne przebycie trasy.


Pamiętamy… Wizyta na grobach w Lasach Rożnowskich.