Quest: „Tajemnica Lasów Rożnowskich” już otwarty!

 
Od 11 marca 2022 r. możecie zgłębiać sekrety lasów rożnowskich w nietypowy, dotychczas niedostępny sposób. Gmina Oborniki we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie i Szkołą Podstawową im. Arkadego Fiedlera w Połajewie przy pomocy Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Questy – Wyprawy Odkrywców przygotowała quest “Tajemnica Rożnowskich Lasów”.
11 marca o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta inauguracja podczas której zastępca burmistrza Obornik, Piotr Woszczyk dokonał pierwszego wpisu do księgi questu. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Starosta Obornicki, pani Zofia Kotecka, Zastępca Burmistrza Obornik, pan Piotr Woszczyk, Radny Powiatu Obornickiego i regionalista, pan Błażej Cisowski, ksiądz proboszcz Przemysław Prętki, pani Aleksandra Warczyńska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Pani Grażyna Przybył oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, pani Lucyna Stolcman. W uroczystości udział wzięli również uczniowie i nauczyciele szkół z Rożnowa, Ryczywołu i Połajewa, a także okoliczni mieszkańcy. Wszystkim, którzy przybyli serdecznie dziękujemy.
W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszego questu, dawali nam wsparcie, cenne rady i wskazówki oraz umożliwili realizację przedsięwzięcia, którego owocem była wspomniana uroczystość. W szczególności dziękujemy: Aleksandrze Warczyńskiej, Krzysztofowi Szustce, Grażynie Przybył, Lucynie Stolcman, burmistrzowi Obornik – Tomaszowi Szramie, Justynie Gallas, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rożnowie i Połajewie, Lidii Strachanowskiej, Anicie Bugaj, Alicji Jastrząbek, Piotrowi Gaińskiemu z rodziną, Maciejowi Kutce, Błażejowi Cisowskiemu, Krzysztofowi Nowackiemu, Annie Losiak, rodzinie Dąbrowicz, rodzinie Ryba, rodzinie Olszewskich, Julii Glurze-Karasiewicz, OSP Rożnowo, Ook Obornicki Ośrodek Kultury, Nadleśnictwo Oborniki, Lasy Państwowe oraz uczniom, którzy wystąpili podczas uroczystości inauguracyjnej.
Autorzy questu:
Małgorzata i Marek Kasprzak


Quest: „Tajemnica Lasów Rożnowskich” już otwarty!