Święto Patrona Szkoły

16 listopada 2020 roku jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku pierwszy raz przyszło nam się zmierzyć z nowymi okolicznościami, musieliśmy przenieść realia świętowania w wirtualną rzeczywistość. Już od kilku tygodni kreatywni nauczyciele i uczniowie wspólnie przygotowywali przedsięwzięcia na ten dzień. Nie było łatwo, ale Franciszek Mickiewicz był dla nas wzorem i wsparciem na każdym kroku.

Zgodnie z tradycją tego dnia przeprowadzone zostały konkursy.

Klasy 1-3 przygotowywały prace plastyczne związane z Patronem Szkoły.

Uczniowie klas próbowali układać rymowanki np.: „Franciszek Mickiewicz jest postacią bardzo znaną, a przez wszystkie dzieci bardzo podziwianą.”

Samorząd Uczniowski postanowił wybrać najlepszy plakat (przygotowany w wersji elektronicznej) dotyczący Patrona Szkoły. Uczniowie klas 4-8  „wylewali ostatnie poty” na informatyce, ucząc się sposobu przygotowania plakatu. Następnie owoce tej pracy zostały zebrane, przez niektórych ulepszone i poddane pod głosowanie.

Zwyciężył plakat klasy VIII a

drugie miejsce zajął plakat klasy VI a

natomiast trzecie miejsce podium podzieliły między siebie trzy klasy:

IV b

VI b

VII a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonanych prac!

Kolejnym zadaniem był konkurs wiedzy o Franciszku Mickiewiczu przygotowany przez bibliotekę szkolną. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do testu, aż sześć osób uzyskało wynik 100%: Eliza Dąbrowicz z klasy IV b, Tobiasz Wiśniewski z IV b, Wiktor Wiśniewski z VI b, Aleks Kamiński z VII b oraz Maciej Nowacki z VIIIa.

Aby uwieńczyć tak ważny dla naszej społeczności szkolnej dzień, wszyscy uczniowie i nauczyciele obejrzeli przygotowany na ten dzień film:

Kilka słów o Franciszku Mickiewiczu.pdf

 


Święto Patrona Szkoły