Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W ostatnim tygodniu stycznia nauczycielki – bibliotekarki przeprowadziły uroczystość oficjalnego przyjęcia najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W tym uroczystym dniu gościły dwie klasy pierwsze na różnych godzinach lekcyjnych. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień.

Uroczystość składała się z części oficjalnej, po której uczniowie udali się do biblioteki, gdzie panie opowiedziały dzieciom o specyfice pracy nauczyciela – bibliotekarza, jak wygląda proces wypożyczenia i zwrotu książek, jakie książki znajdują się w bibliotece na półkach oraz jak należy zachowywać się w takim miejscu.

Dzieci uczestniczyły także w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

Na koniec zadowolone dzieci otrzymały upominki w postaci zakładki i lizaka oraz panie udostępniły im pierwsze książki z serii „Czytam sobie”, do treści których w czasie trwania ferii zimowych zostały poproszone o stworzenie pięknych ilustracji.

Teraz już zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci z klas IA oraz IB, które mogą już same czytać.

 


Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej