„W krainie mitów” i wizyta w obornickich bibliotekach

Dnia 4.11.2019 roku wszystkie klasy V pod opieką nauczycielek: Anity Bugaj, Joanny Fortuniak-Fleiszar, Urszuli Filody oraz Doroty Paszkiel udały się na wycieczkę do Obornik. W programie znalazła się wizyta dzieci w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej, gdzie kierownik biblioteki przybliżyła „gościom” charakter pracy nauczyciela – bibliotekarza, a następnie zaprosiła wszystkich do czytelni, w której odbył się pokaz pamiątek edukacyjnych z czasów naszych babć i dziadków. Uczniowie zachwycali się starą maszyną do pisania, projektorem do wyświetlania bajek i filmów czy starymi liczydłami dla księgowych. Zobaczyli także dyskietkę, mini płytę CD, narzędzia pisarskie (pióro i kałamarz czy ostrzałkę) oraz słowniki w wersji miniaturowej czy Koran – świętą księgę islamu. 

Publiczna Biblioteka im. A. Małeckiego zaoferowała i zorganizowała dzieciom warsztaty komiksowe, podczas których uczniowie aktywnie wzięli udział w teście wiedzy na temat komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy. Dzieci poznały krótką historię powstania komiksu, a na sam koniec wykonały kolorowe zakładki do książek oraz zamienili się na chwilę w pomysłodawców swoich broszur ko

miksowych.

Ostatnim punktem wyprawy szkolnej był spektakl pt. „W krainie mitów” w OOK. Dzieci pełne wrażeń podczas przedstawienia przygotowanego przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego przeniosły się do starożytnej Grecji wraz z całą plejadą mitycznych bogów, herosów i tytanów, wśród których zobaczyły: Zeusa, Herę, Herkulesa, Prometeusza, Dedala i Ikara oraz Ariadnę i Tezeusza.


„W krainie mitów” i wizyta w obornickich bibliotekach