W kręgu matematyki

W roku 2019/2020 uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnych predyspozycji i umiejętności matematycznych. Odbyły się konkursy:

– „Potęga plusów”- konkurs promujący aktywność uczniów na lekcji.

Po pierwszym semestrze zwycięzcami zostali:

kl. IV – Marcin, kl. V c – Maria, kl. VI b – Paulina, Katarzyna, kl. VII a – Hubert,

kl. VIII a – Zuzanna.

W drugim semestrze zwyciężyli:

kl. IV – Dominika, kl. V c – Jakub, kl. VI b – Franciszek, kl. VII a – Hubert,

kl. VIII a – Paweł.

W podsumowaniu i przeliczeniu na klasę, prym wiodła klasa VI b – gratuluję!

– MKM – KANGUR 2020

Tegoroczna edycja, wzbogaciła uczestników i organizatorów o nowe doświadczenia. Organizatorzy przygotowali konkurs w formie zdalnej, udostępniając uczestnikom platformę Dzwonek. pl. Konkurs poprzedził test próbny, który miał za zadanie sprawdzić poprawność logowania, oswoić uczniów z nową formą sprawdzenia się. Zmagania konkursowe trwały od 25 maja do 4 czerwca br., w godzinach popołudniowych. Zadania o dużym stopniu trudności, wymagały od uczestników logicznego myślenia, ale również ponadprzeciętnych kompetencji matematycznych. Udział, poświęcenie czasu, podjęcie się dodatkowego trudu, jest już sukcesem. Naszą szkołę reprezentowało 13 wychowanków, w trzech kategoriach:

  • Maluch: kl. III – Julia, kl. IV – Kajetan, Marcin,
  • Beniamin: kl. V- Wiktor, Mateusz, kl. VI – Milena, Katarzyna
  • Kadet: kl. VII- Wiktoria, Nadia, Hubert, Zofia, Hanna, Adam.

Wyróżnienie uzyskał uczeń kl. V b – Wiktor Wiśniewski-GRATULUJĘ.

Natomiast najliczniejszą grupą, która popularyzowała działania matematyczne byli uczniowie kl. VII a. Konkurs jest imprezą samofinansującą, wpłaty uczniowskie pokrywają organizację oraz nagrody/upominki. Każdy uczestnik otrzymuje łamigłówkę matematyczną (będzie do odebrania wraz ze świadectwem).

Koordynator – organizator: A. O-J


W kręgu matematyki