Wizyta pana Zbigniewa Adamczewskiego w naszej szkole

W październiku Szkołę Podstawową w Rożnowie zaszczycił swoją obecnością emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF- pan Zbigniew Adamczewski. Odwiedził naszą bibliotekę szkolną oraz Izbę Pamięci poświęconą osobie Franciszka Mickiewicza. Podczas wizyty przekazał pamiątki dotyczące życia i twórczości patrona naszej szkoły i zdjęcie drewnianego kościółka w Łukowie oraz portrety Franciszka Mickiewicza i Antoniego Małeckiego. Ważną pozycję stanowi ciekawy dodatek nadzwyczajny z gazety „Świat” autorstwa Antoniego Małeckiego dotyczący wspomnień o najstarszym bracie Adama Mickiewicza -Franciszku. Ponadto jedna z pamiątek przedstawia mapkę trasy Franciszka Mickiewicza w czasie pobytu w Wielkopolsce.


Wizyta pana Zbigniewa Adamczewskiego w naszej szkole