Wycieczka do Trójmiasta

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas ósmych i szóstej uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Był to od dawna wyczekiwany wyjazd. Ze względu na pandemię COVID – 19, nie mógł się odbyć w zaplanowanym terminie.

W drodze do celu zwiedziliśmy zamek w Malborku. Niezwykła budowla zachwyciła tych, którzy pierwszy raz byli w tym miejscu. Zwieńczeniem pierwszego dnia był spacer nad morze.
W kolejnym dniu zwiedzaliśmy Gdańsk, byliśmy m.in. w Muzeum II Wojny Światowej, na Długim Targu, przy stoczni gdańskiej i w Bazylice Mariackiej. Wysłuchaliśmy także koncertu organowego w bazylice oliwskiej. W trzecim dniu podziwialiśmy egzotyczne ryby w Oceanarium w Gdyni, a także Skwer Kościuszki z zacumowanym do brzegu statkiem – muzeum ORP BŁYSKAWICA. Duże wrażenie wywarły na nas również żaglowce DAR POMORZA I DAR MŁODZIEŻY oraz pobyt na Westerplatte. Następnie udaliśmy się do Sopotu, podziwialiśmy z molo Bałtyk i spacerowaliśmy ul. Bohaterów Monte Casino.
W drodze powrotnej zawitaliśmy do Torunia, gdzie byliśmy przed domem Mikołaja Kopernika, przy ratuszu oraz w Planetarium. Na końcu wypiekaliśmy pierniki w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła.
Ten wyjazd spełnił nasze oczekiwania. Pozwolił się zintegrować, był niewątpliwie przedłużeniem, wakacji i pozostanie nam na długo w pamięci.


Wycieczka do Trójmiasta