Wyjazd Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji „Masz Głos”

Tym razem wizyta studyjna w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. W dzień przyjazdu nocne zwiedzanie terenów poddanych rewitalizacji w Ostrowie oraz spotkanie sieciujące.

W programie m.in. tematy związane z energetyką, polityką odpadową, rewitalizacją, działalnością organizacji społecznych. Drugiego dnia mieliśmy okazję odwiedzić i szczegółowo zapoznać się z działalnością Orli Staw Zuok. Była to okazja do rozmowy o ekologii. Zaraz po zwiedzaniu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych udaliśmy się do Kalisza. Zwiedzaliśmy ratusz i spacerowaliśmy po mieście. Poznaliśmy przykłady działań włączających mieszkańców i organizacje społeczne m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych, Akcelerator Kultury, Dom Sąsiedzki, Fundacja CHOPS. Pod wieczór czekała na nas kolacja z udziałem przedstawicieli władz Ostrowa Wielkopolskiego. Tego dnia było naprawdę intensywnie. Trzeciego dnia zobaczyliśmy prezentacje działań Ostrowa Wielkopolskiego w obszarze efektywności energetycznej oraz przyjętych rozwiązań w zakresie polityki energetycznej miasta oraz Ostrowski Przyjazny Program Mieszkaniowy „dla systematycznych”, a także Programy społeczne oraz polityka senioralna Ostrowa. Byłyśmy również na hali widowiskowo – sportowej ArenaOstrów oraz w nowoczesnym energooszczędnym przyjaznym środowisku przedszkolu (aż chce się wrócić do tych lat). Wyjazd uważamy za bardzo intensywny i udany, zdobyliśmy wiele cennych informacji. Bardzo dziękujemy! Fundacja Batorego Masz Głos Kalisz Miasto Ostrów Wielkopolski
Roksana Olszewska


Wyjazd Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji „Masz Głos”