XXXVII Rajd do Objezierza

Dnia 29 września 2018 roku już po raz trzydziesty siódmy spod Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach wyruszył Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem. Celem rajdu było, jak co roku, przypomnienie pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce, w tym w Objezierzu w grudniu 1830 roku oraz popularyzacja turystyki pieszej. Impreza zgromadziła na starcie uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Oborniki. Rożnowo reprezentowały trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej pod opieką pań Alicji Jastrząbek, Hanny Chojnackiej i Beaty Filipowskiej. Nie zabrakło też uczestników z innych miejscowości z Wielkopolski, których łączy wspólny Patron – Adam Mickiewicz. W szkole drużyny zaliczały zadania, którymi m.in. były prace plastyczne i konkurs wiedzy o poecie. Trasę rajdu można było pokonać pieszo lub rowerem. Każdy przed startem otrzymał pamiątkowe plakietki. Uczestnicy dotarli do Objezierza około godz. 11.00. organizatorzy zadbali o poczęstunek i różne atrakcje. Każda grupa musiała wykazać się umiejętnościami sportowymi, biorąc udział w różnych konkurencjach. Jednym z zadań było również sprawdzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Można było również zaprezentować się w piosence patriotycznej, co było związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na końcu zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Pogoda dopisała, w serdecznej i przyjaznej atmosferze rajd został zakończony. 


XXXVII Rajd do Objezierza