Zielona szkoła w Lubaszu

Na początku tygodnia uczniowie czwartych klas byli uczestnikami zielonej szkoły w Lubaszu w ośrodku „Portus”. Zwiedzili salę edukacyjną Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju oraz odbyli spacer po ścieżkach moreny czarnkowskiej.

Poza tym uczyli się wspinać po drzewach i strzelać z łuku do tarczy. W ciągu dnia uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, m.in. w piłkę siatkową. Na placu spędzali czas na karuzelach i tyrolce. Ostatniego dnia zwiedzili kościół parafialny i byli pod wrażeniem opowieści ks. Proboszcza, który w ciekawy sposób przedstawił historię okolic Lubasza i kościoła. W czasie trwania zajęć uczniowie przygotowywali przedstawienia, samodzielnie napisali scenariusze i zaprezentowali spektakl rodzicom. Poza tym grupy rywalizowały w różnych konkurencjach, np. sportowych bądź w konkursie na najlepiej posprzątany pokój. Pierwsze miejsce zdobyły KOPCIUSZKI, drugie PUCHATKI, trzecie CZERWONE KAPTURKI, a kolejne SHREKI. Nieprzeciętne wrażenie wywarł na dzieciach nocny spacer o północy do pałacu, gdzie spotkały tajemniczą postać. Wieczory upływały w tanecznej i muzycznej atmosferze na dyskotece i karaoke. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Humory dopisały, pogoda również, a relacje między uczniami weszły na najwyższy poziom. 

 


Zielona szkoła w Lubaszu