Klasa sportowa


INFORMACJE

REGULAMIN – KLASA SPORTOWA

PODANIE

TEST SPRAWNOŚCIOWY

KLASA SPORTOWA ROCZNIK 2011
Wybrańcy to mało powiedziane. Zanim tu się znaleźli przeszli arcytrudne testy sprawnościowe, z którymi nawet polskie chłopaki z Gromu jednostki specjalnej mieliby problemy 😁 Później trudne ustalenie miejsc w klasie i wybory trójki klasowej, które do końca trzymały w napięciu całą społeczność szkolną, bo przewodniczący klasy sportowej jest tak samo ważny jak Robert Lewandowski w polskiej reprezentacji. Dalej wybory kapitanów w zespole dziewcząt i chłopców. Sukces! Udało się bez ofiar. No i zaczęło się… pierwsze treningi, nowe piłki i nowe wyzwania. Trenujemy w pocie czoła i odliczamy dni do pierwszego turnieju. Można powiedzieć że wybór klasy sportowej w Szkole w Rożnowie to strzał w 10. Na pewno o nas usłyszycie!!!

 

AKTUALNOŚCI:

Uczniowie klasy 5a w bieżącym roku szkolnym biorą udział w projekcie „Planeta Szczypiorniaka” – raz w miesiącu rozgrywają mecze ze szkołami z naszej gminy – celem jest wspólna integracja, nauka gry w piłkę ręczną oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

Kolejnym projektem są Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej, w którym znajdują się dziewczęta klasy 5a oraz klasa 6 usportowiona. Zawodniczki będą brały udział w dodatkowych treningach w naszej szkole i konsultacjach na terenie całej Polski. Ma to pomóc dziewczętom być może w przyszłości dostać się do Szkół Mistrzostwa Sportowego i Reprezentacji naszego kraju w piłce ręcznej.

Uczennice klasy 5a oraz 6b usportowionej są zawodniczkami klubu APR GLADIATOR OBORNIKI, które reprezentują szkołę i klub w rozgrywkach ligowych o Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii Dzieci.