Świetlica

Świetlica szkolna to taki neutralny teren, nieprzynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, żadnej pracowni – ale wspólny. Tutaj można spotkać się z koleżankami, kolegami przed i po zajęciach lekcyjnych, zagrać w warcaby, zbudować dom z klocków, obejrzeć film, pokolorować obrazek czy odrobić lekcje.

Godziny pracy świetlicy w Rożnowie dostosowane są do potrzeb środowiska uczniowskiego z uwzględnieniem rozkładu jazdy autobusów dla dzieci dojeżdżających, tj. od 6.45 do 15.30.

Nasze hasło:

JESTEŚMY DLA SIEBIE MILI I UPRZEJMI, OD NAS ZALEŻY,

CZY BĘDZIEMY DOBRZE SIĘ CZULI W NASZEJ ŚWIETLICY.

Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas w oczekiwaniu na odjazd autobusów do Marszewca, Pacholewa, Łukowa, Żernik, Kowanówka, Kowanowa i Obornik. Zapewniamy opiekę również tym dzieciom, które po skończonych lekcjach czekają na zajęcia dodatkowe.

Uczniowie przebywający w świetlicy biorą udział w różnorodnych formach organizowanych przez wychowawców: zajęcia plastyczno – techniczne (ciekawe prace, wykonane różną techniką eksponowane są na gazetce ściennej), czytelnicze, umuzykalniające, językowe, matematyczne, zabawy rekreacyjno – ruchowe, gry stolikowe, zabawy świetlicowe czy zajęcia komputerowe. Zachęcamy uczniów do odrabiania zadań domowych, pod czujnym okiem nauczycieli.

Podczas wspólnych zabaw i zajęć wychowankowie uczą się współpracy i współdziałania, rozwijają swoje zainteresowania, pasje.

Dzieci mają możliwość skorzystania z obiadów w stołówce szkolnej oraz ciepłego napoju. Uczniowie z klas I – V objęci są programem OWOCE, WARZYWA, MLEKO I PRZETWORY MLECZNE W SZKOLE.