Świetlica

Świetlica szkolna to taki neutralny teren, nie przynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, żadnej pracowni – ale wspólny. Tutaj można spotkać się z koleżankami, kolegami przed i po zajęciach lekcyjnych, zagrać w warcaby, zbudować dom z klocków, obejrzeć film, pokolorować obrazek czy odrobić lekcje.

Godziny pracy świetlicy w Rożnowie dostosowane są do potrzeb środowiska uczniowskiego z uwzględnieniem rozkładu jazdy autobusów dla dzieci dojeżdżających, tj. od 6.45 do 15.30.

Nasze hasło:

JESTEŚMY DLA SIEBIE MILI I UPRZEJMI, OD NAS ZALEŻY,

CZY BĘDZIEMY DOBRZE SIĘ CZULI W NASZEJ ŚWIETLICY.

W roku szkolnym 2019/2020 opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele:

mgr Agnieszka Bartoszek, mgr Beata Bukowska, mgr Ewa Czechowska, mgr Hanna Garstecka, mgr Anna Krenz, mgr Anna Majchrzak, mgr Arletta Marut, mgr Anna Mułek, mgr Małgorzata Standerska, mgr Agnieszka Szewczyk, mgr Żaneta Thiem, mgr Katarzyna Weymann, mgr Barbara Zaranek.

Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas w oczekiwaniu na odjazd autobusów do Marszewca, Pacholewa, Łukowa, Żernik, Kowanówka, Kowanowa i Obornik. Zapewniamy opiekę również tym dzieciom, które po skończonych lekcjach czekają na zajęcia dodatkowe.

Uczniowie przebywający w świetlicy biorą udział w różnorodnych formach organizowanych przez wychowawców: zajęcia plastyczno – techniczne (ciekawe prace, wykonane różną techniką eksponowane są na gazetce ściennej), czytelnicze, umuzykalniające, językowe, matematyczne, zabawy

rekreacyjno – ruchowe, gry stolikowe, zabawy świetlicowe czy zajęcia komputerowe. Zachęcamy uczniów do odrabiania zadań domowych, pod czujnym okiem nauczycieli.

Podczas wspólnych zabaw i zajęć wychowankowie uczą się współpracy

i współdziałania, rozwijają swoje zainteresowania, pasje.

Dzieci mają możliwość skorzystania z obiadów w stołówce szkolnej oraz ciepłego napoju. Uczniowie z klas I – V objęte są programem OWOCE, WARZYWA, MLEKO I PRZETWORY MLECZNE W SZKOLE.