Dzień Kredki w przedszkolu

19 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kredki. Na głowach dzieci pojawiły się kredkowe czapeczki w ulubionym kolorze. Wspólnie z „naszą bohaterką” uczestniczyliśmy w tańcach i zabawach przy piosence „Magiczne kredki”.

Później segregowaliśmy kredki według koloru i rodzaju, a także układaliśmy je w kolejności rosnącej i malejącej. Na zajęcia zawitała kolorowa plastelina, którą dzieci ozdobiły kredki wg kodu. Nie zabrakło również seansu filmowego pt. ,,Zaczarowany ołówek”. Wszystkie grupy świetnie wykonały wszystkie zadania. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe medal. Mamy nadzieję, że tak „kolorowo” spędzony czas zostanie na długo w pamięci tych najmłodszych, a obchody tego nietypowego święta staną się coroczną tradycją naszego przedszkola.

 


Dzień Kredki w przedszkolu