Halloween 2021

W piątek, 29 października po korytarzach naszej szkoły przemierzały czarownice, wiedźmy, duchy i inne upiory, a to wszystko z okazji Halloween.

Odbył się konkurs na najfajniejsze przebranie i najciekawiej ozdobione drzwi, a po południu tradycyjnie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Harrym Potterze. Było strasznie i wesoło, a wyobraźnia i kreatywność uczniów nie znała granic. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć.

Jury miało bardzo trudne zadanie zarówno przy ocenie kostiumów jak i drzwi, ponieważ wszystkie klasy bardzo się postarały i wszystkim należą się ogromne brawa!
W konkursie najciekawiej ozdobionych drzwi trzy pierwsze miejsca wyglądały następująco:

  KLASY 1-3  KLASY 4-8
PIERWSZE MIEJSCE 1 B
7 C
DRUGIE MIEJSCE 3 A 4 B
TRZECIE MIEJSCE 2 B 6 i 7 B

Wyróżnienia za najfajniejsze przebranie w klasach 1-3 powędrowały do Emilki i Basi z 1a, Jasia i Norberta z 1b oraz Lilki z 3a. W klasach 4-8 zwyciężył Daniel z klasy 7c, drugie miejsce zajął Łukasz z 7b, a trzecie miejsce przypadło ex aequo Patrycji i Dominice z klasy 6.

Największą Potterhead w naszej szkole i co za tym idzie zwyciężczynią konkursu o Harrym Potterze okazała się Marysia z 7c, odpowiedziała poprawnie aż na 97% odpowiedzi, czyli tyle ile druga Milena z 8a, jednak zrobiła to nieco szybciej. Trzecie miejsce powędrowało do Olgi również z 8a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Ta krótka lekcja kultury krajów angielskiego obszaru językowego nauczyła nas bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.


Halloween 2021